Dar Přítomnosti - Dárek pro dobu plnou změn - Spencer Johnson

Příběh o mladém muži, který hledá ve víru náhlých a nepříjemných změn ve svém životě způsob, jak ho opět uchopit, aby mohl být znovu úspěšný a šťastný...

185 Kč
Skladem

Příběh o mladém muži, který hledá ve víru náhlých a nepříjemných změn ve svém životě způsob, jak ho opět uchopit, aby mohl být znovu úspěšný a šťastný, v mnohém připomíná svou jednoduchou stavbou autorův bestseller Kam zmizel můj sýr. I téma knihy je podobné. Jak se vypořádat se změnami, které mu náročná doba staví do cesty?

            V úvodní kapitole se sejdou na společném obědě dva bývalí spolupracovníci. Liz Michaelsová a Bill Green. Liz se v práci na rozdíl od Billa nedaří. I se svým životem je nespokojená. Bill měl dříve s prací a se svým pracovním týmem také potíže, ale všechno se mu podařilo zlepšit. Rozhodl se, že Liz při obědě poví příběh, který mu vyprávěl jeho dávný kamarád. Příběh, který změnil jeho způsob myšlení i jednání. Příběh, který jeho přítel nazval Dar přítomnosti.

            Hlavními postavami příběhu, jenž tvoří druhou kapitolu, jsou malý chlapec a moudrý stařec. Starý muž sleduje se zaujetím, jak si chlapec ze sousedství dokáže bezstarostně hrát a užívat si přítomné chvíle. A radovat se z dárků, které dostal k narozeninám nebo k vánocům. Brzy se spřátelí a starý muž mu vypráví o zvláštním dárku. O Daru přítomnosti. Chlapec zpočátku nechápe, co tím dárkem myslí, ale jak dospívá, tím více musí na Dar přítomnosti myslet.

            Z chlapce se stal ambiciózní mladík. Byl ale čím dál nespokojenější jak v práci, tak v životě. Přemýšlel o budoucnosti a představoval si, co ho na světě čeká. Chtěl mít úspěch ve všem, co dělal, ale nedokázal se plně soustředit. Byl roztěkaný a práce mu nešla od ruky. Vzpomínal na své dětství a uvědomil si, jak byl jako chlapec šťastný a těšil se z toho, co prožíval. Když se opět sešel se starým mužem, dozvěděl se, že Dar přítomnosti si může dát jenom on sám. Stačí učinit tři kroky, jak využít přítomnost a radovat se z práce a ze života právě teď.

            V epilogu se Liz Michaelsová a Bill Green opět setkají. Liz Billovi vypráví, jak jí příběh o Daru přítomnosti pomohl a jak pomohl i dalším jejím blízkým, kterým ho vyprávěla.

            Kniha je moudrým nadčasovým zamyšlením nad opravdovým smyslem života nás všech. Je také srozumitelným návodem, jak si v dnešní době poradit s častými změnami v práci i v životě. A jak se neztratit na životní časové ose, kterou tvoří naše vlastní minulost, přítomnost a budoucnost. Život lze prožít smysluplně, úspěšně a moudře. K tomu nám i tato kniha může pomoci. „Když chceš být šťastnější a výkonnější, soustřeď se na to, co je právě teď. Co je důležité dnes. Buď v přítomnosti.“

Jméno značky: BETA
Kategorie: Knihy
ISBN: 978-80-7306-466-2
Počet stran: 112
Vazba: pevná s přebalem
Rok vydání: 2011
Jazyk: český
Autor: Spencer Johnson

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: